Forum FORUM o KOMINKACH Strona Główna FORUM o KOMINKACH
o kominkach, produktach i doświadczeniach
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

szyszki
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM o KOMINKACH Strona Główna -> Czym i jak palić
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
klakson
Gość






PostWysłany: Śro 17:28, 08 Sie 2007    Temat postu: szyszki

Na prezent z okazji zbudowania kominka dostałem od rodziny wielgachny worek szyszek, bo podobno świetnie się nimi pali.
Mam wątpliwości czy to jest dobry pomysł i czy to jest zdrowe dla wkładu kominkowego.
Powrót do góry
Gajowy Marucha
Gość






PostWysłany: Śro 22:32, 08 Sie 2007    Temat postu:

Moim zdaniem powinieneś zachować zdrowy rozsądek. Jeśli ktoś da ci w prezencie worek koksu to też będziesz nim palił w kominku?
Powrót do góry
Gość







PostWysłany: Czw 9:45, 09 Sie 2007    Temat postu: Re: szyszki

klakson napisał:
Na prezent z okazji zbudowania kominka dostałem od rodziny wielgachny worek szyszek, bo podobno świetnie się nimi pali.
Mam wątpliwości czy to jest dobry pomysł i czy to jest zdrowe dla wkładu kominkowego.


Proponuję palić drewnem liściastym i nic nie kombinować, szkoda by było żebyś w razie jakichś problemów miałpretensje do rodziny Smile
Powrót do góry
Marcyś
Gość






PostWysłany: Czw 14:10, 09 Sie 2007    Temat postu: Re: szyszki

klakson napisał:
Na prezent z okazji zbudowania kominka dostałem od rodziny wielgachny worek szyszek, bo podobno świetnie się nimi pali.
Mam wątpliwości czy to jest dobry pomysł i czy to jest zdrowe dla wkładu kominkowego.

Pal nie przejmuj się ostatnio widziałem jak gość palił kukurydzą! Very Happy POWAGA
Powrót do góry
Majsterkowicz
Gość






PostWysłany: Czw 14:49, 09 Sie 2007    Temat postu:

Palenie kukurydzą wcale nie jest głupim pomysłem! Kukurydza jest bardzo energetyczna.
Powrót do góry
Gość







PostWysłany: Czw 16:25, 15 Lis 2007    Temat postu:

Jest jedno ale. Szyszki są tak jak drewno iglaste nasycone żywicą i palenie nimi nie jest zdrowe dla komina. Chyba, że stosujesz je tylko jako podpałki.
Powrót do góry
piroman
Gość






PostWysłany: Nie 2:20, 03 Lut 2008    Temat postu:

Jako podpałką zastosowałem ostatnio wyczerpaną zapalniczkę owiniętą w gazety. Jak strzeliła to aż płomień przeszedł przez dolot powietrza. - Nie róbcie tego u siebie w domu!
Powrót do góry
Gość







PostWysłany: Czw 3:08, 07 Lut 2008    Temat postu:

piroman napisał:
Jako podpałką zastosowałem ostatnio wyczerpaną zapalniczkę owiniętą w gazety. Jak strzeliła to aż płomień przeszedł przez dolot powietrza. - Nie róbcie tego u siebie w domu!

GRATULUJE ...ROZPALAJ BENZYNĄ BĘDZIE CIEKAWIEJ
Powrót do góry
mipel




Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 10
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Pon 14:48, 14 Sty 2013    Temat postu:

tak z ciekawości - czy oprócz żywicy są jakieś przeciwskazania (pytam z czystej ciekawości)

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
camelia




Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Wto 10:55, 16 Lip 2013    Temat postu:

Hehehehe, no to fajny prezent Smile Różnie ludzie robią, niestety pala nawet plastikiem -_-

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Debra




Dołączył: 07 Maj 2013
Posty: 23
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Koszalin

PostWysłany: Pon 8:45, 22 Lip 2013    Temat postu:

Zgadzam się z przedmówcą, że szyszki mogą podczas spalania poczęstować lepkimi oparami nasz wkład kominkowy i komin. Ale jeśli byś spalił jednorazowo to nie sądzę, aby coś się stało.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Sobieski
Gość






PostWysłany: Wto 12:45, 03 Sty 2017    Temat postu: Podpałka z wełny drzewnej

Szyszki moim zdaniem to nie jest najlepszy pomysł. Właśnie dlatego, że pochodzą one z drzewa iglastego i są wypełnione żywicą (ale to już wyżej zostało napisane więc żadnej nowości nie powiedziałem Smile ) W kominku palimy głównie drewnem pochodzącym z drzewa liściastego np. brzoza,buk,dąb. Jednak rozpalamy płynną podpałką służącą do kominka, lub taką w kostce. Ja osobiście polecam jeszcze podpałkę z takiej wełny drzewnej np. lux fire, feniks ,ale na pewno nie szyszki Smile
Powrót do góry
Gustavo




Dołączył: 16 Sty 2017
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Pon 15:33, 16 Sty 2017    Temat postu:

A co sądzicie o wykorzystaniu ekogroszku? Czytałem, że przy zachowaniu rozsądku i trzymaniu się kilku zasad spokojnie można nim palić w kominku, ale nie próbowałem. Póki co ekogroszek wykorzystuję tylko do palenia w kotle z automatycznym podajnikiem. Mam go od firmy SmartTrans i jestem jak najbardziej zadowolony. Wam zdarzało się wykorzystywać ekogroszek do palenia w kominku? Jak to wygląda?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
beata




Dołączył: 02 Lut 2017
Posty: 8
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw 13:28, 02 Lut 2017    Temat postu:

Myślę, że to nienajlepszy pomysł. Zwłaszcza jeśli kominek jest nowy. Możesz później żałować Sad

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez beata dnia Czw 13:30, 02 Lut 2017, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
camelia




Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Śro 13:43, 28 Cze 2017    Temat postu:

Lepiej jest stosować się do zaleceń producenta.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM o KOMINKACH Strona Główna -> Czym i jak palić Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Regulamin